Old Fashion Candy In A Historic Setting
inner header image fudge

Fudge

We are an old fashion confectionery shop with the feel of the 1800’s. Our customers go back in time from the moment they enter our doors. We not only provide the best and freshest candy, we offer a fun excursion for the entire family. Ours is the kind of establishment you want to spend time in. Take your time, peruse our aisles, swoon over our many jars & baskets of candies. Ask our gracious workers (dressed in their 1800’s clothing) any questions you might have. Show your kids the candies you ate as a child…and just generally relax and have a fun time. We are kid-oriented and love having you and your family visit us!

Manufacturer:
Select manufacturer
Results 1 - 12 of 12

Cookies & Cream

Creamy vanilla fudge with those favorite Oreo cookies throughout.

$7.00
1 Unit = ½ pound

Heath English Toffee

If you love Heath candy bars then this fudge is for you!

$7.00
1 Unit = ½ pound

Maple/Walnut

For the Maple lover, you’re in for a treat!

$7.00
1 Unit = ½ pound

Divinity Walnut

So good, you'll think you've died and gone to heaven. A sweet mixture of caramel and walnuts.

$7.00
1 Unit = ½ pound

Dark Chocolate Sea Salt

Sweet dark chocolate and salty? What more could you ask for?

$7.00
1 Unit = ½ pound

Penuchi/Walnut

The taste of sweet brown sugar and walnuts make this one of our favorites.

$7.00
1 Unit = ½ pound

Huckleberry

If you love the taste of Huckleberry you can't go wrong with this one. The combination of two of our favorites, fudge and Huckleberry. Yum!

$7.00
1 Unit = ½ pound

Chocolate/Walnut

Of course, our bestseller. Creamy and filled with walnuts.

$7.00
1 Unit = ½ pound

Chocolate

What can you say about plain chocolate? There are those among us who simply do not want those nuts to get in the way. It's the best!

$7.00
1 Unit = ½ pound

Chocolate/Peanut Butter

A wonderful combination layered with Chocolate on the top and peanut butter on the bottom.

$7.00
1 Unit = ½ pound

Rocky Road

Just like the ice-cream you remember as a kid!

$7.00
1 Unit = ½ pound

Chewy Praline

Wonderful, vanilla fudge with a center of chewy caramel and pecans.

$7.00
1 Unit = ½ pound

Request An Email

Please enter a name.
Please enter a valid email address.